mieszkanie-za-odstepne-2022

Mieszkanie za odstępne co to jest i jak wygląda w 2022

Oferty mieszkaniowe, na które warto zwrócić uwagę

mieszkanie-za-odstepne-2022

Jeszcze do niedawna mieszkanie za odstępne nie kojarzyło się zbyt dobrze. Wiele osób sądziło, iż są to mieszkania zadłużone, których właściciel chce się pozbyć za niewielkie pieniądze. Coraz częściej jednak pojawiają się oferty mieszkań za odstępne naprawdę interesujące. Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż dzięki nim można zamieszkać w naprawdę świetnym lokum przez długi czas i czuć się w nim jak u siebie. Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiedź poniżej.

Mieszkanie za odstępne co to znaczy i jak to wygląda w praktyce ?

Mieszkanie za odstępne co to znaczy? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które przeglądają oferty mieszkań zarówno w internecie, jak i w lokalnej prasie. Trzeba bowiem przyznać, iż w ostatnim czasie nie brakuje tego typu mieszkań, które są wolne do zamieszkania praktycznie od zaraz. Jest to doskonała szansa dla wszystkich tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na kupno swojego lokum, a którym zależy na sprawdzonym, solidnym mieszkaniu, które będzie można użytkować przez dłuższy czas. Płacąc właścicielowi mieszkania odstępne, lokator może liczyć na to, iż nikt nie wyrzuci go z mieszkania przez kilka lat. Do tego może się on tam zameldować, a nawet je wyremontować zgodnie ze swoimi potrzebami.

Może cię zainteresować NA CZYM POLEGA CROWDFUNDING NIERUCHOMOŚCIOWY I ILE MOŻNA ZAROBIĆ?

Mieszkanie za odstępne – jak wygląda to prawnie?

Mieszkanie za odstępne nie jest uregulowane w polskim prawie, dlatego też osoby, które chcą dokonać takiej transakcji powinny podjeść do niej bardzo skrupulatnie. Obowiązkowo trzeba uregulować wszystko na piśmie oraz dokładnie wskazać, w jaki sposób ma być wpłacona na konto właściciela kwota odstępnego. Dodatkowo, właściciel powinien wskazać, co lokator może zmienić w mieszkaniu, a czego nie. Najczęściej mieszkania za odstępne dotyczą lokali, które nadają się do naprawdę dużego remontu. Warto więc ustalić wszystkie te kwestie wcześniej, by mieć pewność, że żadna ze stron nie będzie miała później wobec drugiej żadnych roszczeń.

Kiedy to rozwiązanie opłaca się właścicielowi? Czy lokatorzy chętnie decydują się na takie mieszkania?

Warto przeczytać CO PRZYSPIESZA, A CO OPÓŹNIA PROCES SPRZEDAŻY MIESZKANIA?

Warto zaoferować mieszkanie za odstępne wtedy, gdy właściciel nie otrzyma za nie wysokiej ceny najmu. Często zdarza się tak, iż właściciele mają kilka różnych mieszkań (np. w starych kamieniach), które wymagają gruntownego remontu. Wówczas ciężko znaleźć lokatorów, którzy zdecydują się na wynajem mieszkania w tak kiepskich warunkach. Dlatego też takie odstępne jest świetnym rozwiązaniem dla dwóch stron. Wpłacając jednorazową kwotę 30 tysięcy lub 40 tysięcy, lokator ma pewność, iż będzie mógł mieszkać w danym mieszkaniu przez kolejne kilka lat, tym samym nie obawia się w nie zainwestować. Dodatkowo, po tym czasie może umówić się z właścicielem na drobną, stałą opłatę, która przez ten czas użytkowania lokalu nie zmieni się. Tym samym mieszkanie nie będzie stało pusto, opłaty będą na bieżąco regulowane i co najważniejsze, lokatorzy sami je wyremontują. Jest to transakcja, z której dwie strony powinny być zadowolone, pod warunkiem, iż wszystko jest szczegółowo uregulowane w umowie.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

ZADZWOŃ