sprzedaz-mieszkania-2021-jak-szybko

Co przyspiesza, a co opóźnia proces sprzedaży mieszkania?

Z jakich powodów sprzedaż mieszkania może się opóźniać

sprzedaz-mieszkania-2021-jak-szybko

Każdy kto chce sprzedać nieruchomość, marzy o tym aby cała transakcja odbyła się szybko i sprawnie, a pieniądze w krótkim czasie pojawiły się na jego koncie. Od tego zależą przecież jego dalsze plany. Niestety nie zawsze się to udaje. Jest wiele przyczyn, dla których zaplanowana sprzedaż domu czy mieszkania musi się opóźnić. Niektóre z tych powodów to brak zdolności kredytowej u potencjalnych kupców, problemy ze skompletowaniem potrzebnych dokumentów oraz ujawnione przez notariusza wady prawne, które wstrzymują sprzedaż nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomości a brak zdolności kredytowej kupców – co dalej?

Warto przeczytać CZY MOŻLIWA JEST SPRZEDAŻ UDZIAŁÓW W NIERUCHOMOŚCI BEZ ZGODY WSPÓŁWŁAŚCICIELA?

W zdecydowanej większości przypadków, transakcje zakupu mieszkań i domów odbywają się z udziałem kredytów hipotecznych. Zapewniają one niezbędne finansowanie części, a czasami i całości transakcji. Może się jednak zdarzyć tak, że pomimo wcześniejszych zapewnień, zdolność kredytowa kupców będzie zbyt niska, aby bank udzielił im kredytu. Tak może się stać na skutek zmiany stóp procentowych, zmiany zasad przyznawania kredytów, zmniejszeniu zarobków lub pojawieniu się nowego członka rodziny, przez co dotychczasowy dochód dzielony jest na jedną osobę więcej. Co wówczas? Sprzedający nieruchomość jest w trudnej sytuacji, ponieważ cała transakcja była niemal dopięta na ostatni guzik, a teraz na nowo musi szukać kupców. Co wtedy? Z pomocą może przyjść skup nieruchomości za gotówkę. Jest to forma błyskawicznej sprzedaży mieszkania lub domu firmie, która płaci za to gotówką, bez konieczności posiłkowania się kredytem.

Czy sprzedaż domu może być wstrzymana brakiem dokumentów?

Jak najbardziej tak. Do takich przypadków dochodzi nawet bardzo często. Kiedy obecny właściciel nie może przedstawić wymaganych przez notariusza dokumentów, np. aktów własności, to transakcja nie będzie mogła być sfinalizowana do czasu uzupełnienia braków. A to może potrwać nawet kilka tygodni. Twój kupiec nie ma czasu aby tyle czekać i wycofuje się z transakcji? Ty w międzyczasie poczyniłeś pewne zobowiązania, licząc że gotówka lada dzień pojawi się na twoim koncie? Teraz jesteś w kropce i nie wiesz co zrobić. Takie sytuacje też mogą mieć miejsce. Ważne jest aby umieć z nich wybrnąć. Jednym ze sposobów jest skup nieruchomości za gotówkę. Kontaktując się z firmą, która prowadzi szybki skup mieszkań, możesz jej przedstawić swój problem i poprosić o ofertę. Wystarczy przesłać im zdjęcia mieszkania wraz z lokalizacją, a uzyskasz odpowiednią wycenę.

Zadłużone mieszkanie – czy skup nieruchomości jest w stanie pomóc

Długi na mieszkaniu to rzecz powszechna. Zdarza się tak że na zakup wzięliśmy kredyt, którego teraz nie jesteśmy w stanie spłacić. Również pod zastaw mieszkania mogły być brane pożyczki hipoteczne. W końcu długami mogą być niepłacone od dawna opłaty za media czy czynsze do spółdzielni. Są to sytuacje które opóźniają sprzedaż. Nowy właściciel chce kupować mieszkanie z czystą hipoteką. Daje mu to poczucie bezpieczeństwa. Pewnym rozwiązaniem może być zapis w umowie kupna sprzedaży, że należność za zakup zostanie pomniejszona o równowartość długów. Nie każdy jednak się na to godzi. Jeśli nie możesz znaleźć kupca na mieszkanie z długiem, skup mieszkań jest właściwym wyborem. Dlaczego? Ponieważ będziesz mieć do czynienia z profesjonalistami, którzy na co dzień realizują takie transakcje. Sprzedaż mieszkania z długiem nie jest dla nich niczym nowym. Oferują oni skup nieruchomości z długami, przedstawiając jasne warunki współpracy i krok po kroku omawiając całą procedurę. Decydując się na taką formę sprzedaży, gotówka może pojawić się w twoich rękach w ciągu kilku następnych dni. Dzięki niej spłacisz swoje długi i rozpoczniesz nowe życie.

Poważne wady prawne, które wstrzymują sprzedaż domu

Wadami prawnymi nazywamy takie sytuacje, które w praktyce uniemożliwiają nam sprzedaż nieruchomości. Jako przykład można podać brak przeprowadzonego postępowania spadkowego. Kiedy np. rodzice umierają i ty dziedziczysz ich dom, nie możesz go sprzedać dopóki formalnie, na papierze nie będziesz jego właścicielem. Takie procedury przeprowadza się przez sąd. Jeśli to zaniedbałeś lub o tym zapomniałeś, niestety sprzedaż nieruchomości się nie uda, dopóki zaległości nie będą naprawione. To wymaga czasu – nawet do kilku miesięcy. Potrzebne są ci pieniądze na teraz? Skup mieszkań za gotówkę i z wadami prawnymi wie jak ci pomóc. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać fachową i niezobowiązującą wycenę. Dzięki niej szybko podejmiesz decyzję czy sprzedawać dom lub mieszkanie od razu, czy może jeszcze trochę z tym poczekać, do czasu uzupełnienia braków.

Skup nieruchomości i standard mieszkania – jaki to ma wpływ?

Może cię zainteresować CZY SPRZEDAŻ MIESZKANIA OPŁACA SIĘ BARDZIEJ NIŻ WYNAJEM MIESZKANIA?

Firmy prowadzące skup nieruchomości nie zawsze szukają mieszkań gotowych do wprowadzenia. Znacznie częściej zainteresowane są zakupem mieszkań i domów wymagających pewnego wkładu finansowego i przeprowadzenia remontu. Dlaczego? Ponieważ dają one im możliwość zakupu za lepszą cenę, a tym samym przyspieszają późniejszą sprzedaż i pozwalają na szybki zysk. Jeśli zatem dysponujesz mieszkaniem czy domem, którego stan techniczny nie jest najlepszy i obawiasz się ze sprzedaż nieruchomości z tego powodu się przeciągnie, potrzebna ci firma taka jak nasza. Taka, która ma w ofercie skup mieszkań bez względu na stan techniczny. Jesteśmy w stanie zapłacić adekwatną cenę do standardu i lokalizacji bez posiłkowania się kredytami. Posiadamy własny kapitał inwestycyjny, który daje nam znaczącą przewagę nad innymi zainteresowanymi. Twoją nieruchomość możemy kupić od razu, bez zbędnych negocjacji i sprawdzania zdolności kredytowej w banku.

Czy nie umiejąc prezentować nieruchomości, sprzedaż mieszkania może się powieść?

Nie każdy rodzi się z żyłką handlowca. Nie każdemu łatwo przychodzi rozmowa z obcymi ludźmi. Z tego powodu sprzedaż własnego domu, mieszkania czy innej nieruchomości może sprawiać problemy. Klient oczekuje od ciebie odpowiedzi na niewygodne pytania, a ty nie chcesz kłamać? A może z jakichś powodów nie pałasz sympatią do zainteresowanego i on to czuje, zniechęcając się do dalszego oglądania? Z tym wszystkim trzeba się liczyć, kiedy chcesz aby sprzedaż mieszkania była wykonana samodzielnie. Stresu można jednak uniknąć, jeśli postawisz na komercyjny skup nieruchomości. W ten sposób może się odbyć sprzedaż mieszkania lub sprzedaż domu, a uzyskana w ten sposób cena naprawdę będzie satysfakcjonująca przy twoim minimalnym wysiłku i zaangażowaniu.

Czy możliwy jest skup nieruchomości, kiedy posiadamy tylko udziały?

Jesteś jednym ze współwłaścicieli mieszkania lub domu, który chcesz sprzedać? Pozostali właściciele nie godzą się na to, licząc że i ty zachowasz swoje udziały lub oddasz im je? Pamiętaj że nie musisz tego robić. Skup mieszkań to jedna z niewielu szans na sprzedaż udziałów w mieszkaniach, działkach i domach. Osoba prywatna raczej na takie coś się nie zdecyduje, obawiając

1 Komentarz
  • Zygmunt Rogalski
    Posted at 13:23h, 23 stycznia Odpowiedz

    dwa lata temu sprzedawałem mieszkanie ponieważ jestem introwertykiem skorzystałem z usług biura nieruchomości polecam 🙂

Napisz komentarz

ZADZWOŃ