sprzedaz-mieszkania-z-lokatorem

Jak wygląda sprzedaż mieszkania z lokatorem

sprzedaz-mieszkania-z-lokatorem

Niekiedy możemy spotkać się z sytuacją, kiedy właściciele wynajmowanych lokali decydują się na sprzedaż mieszkania z lokatorem. Jednak nasuwa się pytanie, czy przeprowadzenie takiej transakcji jest w ogóle możliwe z punktu widzenia prawnego. Odpowiedź jest jednoznaczna – tak – sprzedaż mieszkania własnościowego z lokatorem jest możliwa, o ile znajdzie się kupiec.

Często wydaje nam się, że sprzedaż mieszkania z lokatorem jest nie warte zachodu, gdyż wiąże się z niską w stosunku do rynkowych ceną, jak również z małym zainteresowaniem. Jednak jest to błędne myślenie, ponieważ wszystko zależy od tego, kto i w jakim celu chce je nabyć. Z obserwacji rynku nieruchomości bowiem wynika, że nie brakuje inwestorów chętnych do kupna lokalu pod wynajem, a posiadanie lokatora od razu po sfinalizowaniu transakcji to dla nich doskonała okazja. Ten aspekt można interpretować zarówno jako wadę, jak i zaletę danej oferty. Bieżące tendencje rynkowe w tym temacie weryfikują kwestie, z jakimi musi się mierzyć właściciel, chcąc zbyć posiadaną nieruchomość.

Dodatkowo warto udzielić informacji o tym, czy lokator zamieszkujący nieruchomość na sprzedaż płaci czynsz, w jakim jest wieku, czy jest to krewny właściciela, na jakiej zasadzie użytkuje lokal i czy kroki do ewentualnej eksmisji były już podejmowane. To, czy transakcja sprzedaży mieszkania z lokatorem wobec powyższych aspektów, znajdzie swój pozytywny finał, zależne jest od sytuacji prawnej lokalu oraz powodów zbycia nieruchomości. W takiej sytuacji stosowne będzie zgromadzenie stosownych dokumentów wyjaśniających powyższe kwestie, co z pewnością ułatwi zawarcie aktu notarialnego.

Czy warto skorzystać ze skupu nieruchomości za gotówkę?

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na sprzedaż mieszkania z lokatorem, lecz nie mamy czasu zająć się całą organizacją sprzedaży, warto skorzystać z usług skupu nieruchomości za gotówkę. Jest to przede wszystkim propozycja dla wszystkich, którzy nie wiedzą jak zachować się w sytuacji, w której dziedziczą lub nabywają budynek z zajętymi lokalami mieszkalnymi. Jeżeli rozwiązanie umów o wynajem nie wchodzi w grę, często jedyną opcją jest właśnie sprzedaż mieszkania z lokatorem. Oczywiście, wszystko to odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Propozycja, którą oferuje skup nieruchomości za gotówkę jest skierowana dla wszystkich zainteresowanych bezproblemową transakcją. Nie zawsze mieszkania posiadają uregulowany stan prawny: często zdarza się, że Twoje środki są zamrożone w nieruchomości, której nie możesz szybko sprzedać. W sytuacjach, gdy potrzebujesz  natychmiastowej gotówki może się okazać, że nie uda Ci się sprzedać mieszkania “od ręki” lub osiągniesz za nie kiepską cenę. Jeśli nie posiadasz dużego doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy odnośnie rynku nieruchomości, lepiej postaw na skup nieruchomości za gotówkę. W ten sposób zyskujesz pewność, że sprzedasz swoją nieruchomość za atrakcyjną cenę.

Bez znaczenia jest czy nieruchomości są zadłużone, w złym stanie technicznym, spadkowe lub z innymi problemami (np. z lokatorami).Nie trzeba czekać miesiącami na sprzedaż swojej nieruchomości. Co więcej, po otrzymaniu pozytywnej decyzji, gotówkę otrzymujesz od ręki. Wystarczy tylko złożyć swoją ofertę nieruchomości, a skup zaproponuje swoją cenę. Jeśli uznasz, że proponowane przez skup nieruchomości za gotówkę pieniądze są ok, zostaniesz poproszony o przygotowanie odpowiednich dokumentów, po czym następuje finalizacja transakcji. 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

ZADZWOŃ