Skup nieruchomości z lokatorem

Szybki skup nieruchomości

SKUP NIERUCHOMOŚCI
Z LOKATOREM

Decydując się na sprzedaż mieszkania z lokatorem (lub najemcą) należy liczyć się z dużymi trudnościami. Każda osoba poszukująca mieszkania, potrzebuje lokum na własny użytek i nie zamierza go dzielić z obcą osobą. Czego się obawiamy? Często istnieje podejrzenie, że lokator zasiedlający sprzedawane mieszkanie jest problematyczny i stanowi jeden z powodów wystawienia mieszkania na sprzedaż. Inna przyczyna to kiedy inwestor zainteresowany wynajmem, zwykle woli samodzielnie poszukać najemcy i zawrzeć z nim taką umowę, jaką uzna za najbardziej odpowiednią (np. umowę najmu okazjonalnego).

 

Jednak nadchodzi czas, kiedy decydujesz się na sprzedaż nieruchomości zajmowanej przez lokatorów lecz zastanawiasz się co zrobić w takiej sytuacji i czy taka transakcja jest w ogóle możliwa.

szybki skup nieruchomości w całej polsce pani

Potrzebujesz gotówki – koniecznie skontaktuj się z nami

Firmy kupujące mieszkania z lokatorami

 

Dla naszej firmy Ideal Nieruchomości nie jest problemem skup nieruchomości z lokatorami, ponieważ nasi pracownicy posiadają w tym zakresie duże doświadczenie, zaplecze prawne oraz wiedzę i mogą pozwolić sobie na prowadzenie długotrwałych i skomplikowanych postępowań sądowych prowadzących do eksmisji. Trzeba liczyć się z tym, że sprzedaż mieszkania z lokatorem wiąże się z niższą od rynkowych ceną za mieszkanie, ale za to właściciel może raz na zawsze pozbyć się problemu i uniknie niepotrzebnego stresu związanego z wizytami w sądzie na rozprawach.

Dla kogo przeznaczony jest
#f27e9a;”>skup mieszkań z lokatorem?

Prowadzony przez nas skup mieszkań z lokatorem przeznaczony nie tylko dla osób, które spodziewają się poważnych problemów ze znalezieniem nabywcy. Musimy jednak pamiętać, że w życiu zdarzają się różne nagłe sytuacje, w których szybka sprzedaż mieszkania byłaby bardzo pożądana. Jest to chociażby nagły wyjazd za granicę i przebywania tam przez dłuższy czas.Taka sytuacja sprawia, że sprzedaż mieszkania z lokatorem (inaczej niż poprzez skup) wręcz graniczy z cudem. Jeszcze trudniejsze bywa szybkie sfinalizowanie sprzedaży połączone z uzyskaniem dobrej ceny od typowego nabywcy. Próby pozbycia się lokatora, który jest trudno usuwalny (np. z powodu umowy najmu na czas określony), mogą natomiast przysporzyć kłopotów na gruncie prawa cywilnego oraz karnego. Właśnie dlatego lepiej skorzystać ze sprawdzonej oferty, jaką jest skup nieruchomości z lokatorami.

 

Wspomniany wcześniej skup to rozwiązanie, które jest możliwe nawet w obliczu wcześniejszych problemów z lokatorem. Dodatkowy atut to bardzo szybka wycena mieszkania, połączona z wypłatą zaliczki. Bardzo często dochodzi do transakcji nawet bez oglądania mieszkania, dzięki czemu nie trzeba prosić lokatora o udostępnienie mieszkania na prezentacje. Cała transakcja zostanie oczywiście przeprowadzona u notariusza, poprzez akt notarialny, dzięki czemu sprzedawca mieszkania definitywnie pozbędzie się problemów dotyczących lokatora.

skup mieszkań

Czy można sprzedać mieszkanie z lokatorem z grupy chronionej?

Nasz skup udziałów w nieruchomościach jest czasami ostatnią deską ratunku. Dlatego warto także podkreślić, że sprzedaż udziałów w nieruchomości do nas pozwala na uwolnienie się od kłopotów i obowiązków dotyczących wspólnego zarządzania majątkiem. Istotne jest to, że wspólna nieruchomość generuje koszty związane np. z jej utrzymaniem oraz płatnością podatku. Mało kiedy udaje się natomiast wydzierżawić lub wynająć kłopotliwą nieruchomość, ponieważ wymaga to zgody wszystkich współwłaścicieli.

Co więcej, w stosunku do takich osób jak: osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży lub osoby ubezwłasnowolnione itp. eksmisja jest nieskuteczna i niemożliwa, ze względu na konieczność zapewnienia lokalu zastępczego. W momencie kiedy posiadamy wyrok eksmisyjny z zasądzonym lokalem zastępczym, jesteśmy zmuszeni wstrzymać się z czynnościami do chwili zapewnienia takiego lokalu przez Gminę. Może to potrwać od kilku miesięcy do kilku lat, ponieważ uzależnione jest to od regionu Polski. Tak więc, sprzedaż mieszkania z lokatorem w tej sytuacji jest najlepszym rozwiązaniem.

Zainteresowany skupem nieruchomości? Zadzwoń lub wypełnij formularz i uzyskaj pomoc w sprzedaży nieruchomości!

Wypełnij formularz
i sprzedaj nieruchomość

Imię

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Miejscowość

Typ nieruchomości

Powierzchnia nieruchomości

Inne informacje (opcjonalne)

ZADZWOŃ