Na co klienci zwracają uwagę, oglądając mieszkanie na sprzedaż

Na co klienci zwracają uwagę, oglądając mieszkanie na sprzedaż?

Na co klienci zwracają uwagę, oglądając mieszkanie na sprzedaż

Sprzedaż nieruchomości jest jednym z największych wyzwań, z którym możemy się zmierzać w swoim życiu. Jak zrobić to szybko, sprawnie i w sposób, który zapewni nam największy możliwie zysk? Postaramy ci się w tym pomóc, udzielając cennych wskazówek i podpowiedzi, a także opierając się na wiedzy i doświadczeniu, które zdobyliśmy przez wiele lat działalności w sektorze obrotu nieruchomościami.

Sprzedaż nieruchomości firmie czy osobie prywatnej?

Warto przeczytać SPRZEDAŻ DOMU W TRAKCIE BUDOWY – CO WARTO WIEDZIEĆ? 2021

Można wyróżnić dwie grupy klientów na nieruchomości. Pierwsza z nich to inwestorzy i firmy inwestycyjne, posiadające kapitał obrotowy na tego typu inwestycje. Druga grupa to osoby prywatne szukające dla siebie nieruchomości na cele mieszkaniowe. Z którą grupą klientów szybciej można sfinalizować transakcję? Nie chcemy generalizować, ale naszym zdaniem szybsza transakcja ma miejsce z firmą, która prowadzi skup nieruchomości. Na czym polega różnica pomiędzy współpracą z taką firmą, a np. prywatną osobą, która również może chcieć kupić od nas mieszkanie, dom lub działkę?

Skup mieszkań za gotówkę

Najważniejsza różnica polega na sposobie płatności za kupowaną nieruchomość. O ile w przypadku transakcji z osobami prywatnymi ponad połowa z nich korzysta z alternatywnych form finansowania, czyli kredytów bankowych, o tyle firmy prowadzące skup nieruchomości posiadają własny kapitał przeznaczony na ten cel. czy to coś zmienia? Oczywiście że tak – i to bardzo dużo! Przede wszystkim firma taka nie musi z nikim konsultować chęci kupna nieruchomości. Nie musi również składać wniosków o kredyt hipoteczny i czekać na ich rozpatrzenie. Decyzja o tym czy skup nieruchomości dojdzie do skutku może być podjęta jeszcze tego samego dnia.

Skup zadłużonych mieszkań

Jak reagują osoby prywatne, kiedy dowiadują się że mieszkanie wystawione na sprzedaż jest zadłużone? W większości przypadków natychmiast rezygnują z zakupu. Nie chcą nawet słuchać wyjaśnień owego długu i dowiedzieć się jak sprawa może być rozwiązana. Tymczasem jest to znacznie łatwiejsze niż może się wydawać. Po prostu wystarczy spłacić wierzyciela – bank, wspólnotę mieszkaniową, spółdzielnię lub dostawcę mediów, aby hipoteka nieruchomości stała się czysta. Firma, której specjalnością jest skup mieszkań z długiem dobrze wie jak to działa i nie obawia się zakupu takich mieszkań lub domów gwarantując szybką realizację transakcji.

Skup nieruchomości z problemami

Nie każda nieruchomość ma jasną i czystą sytuację prawną. W wielu przypadkach mieszkania mogą mieć pewne problemy prawne, które przed sprzedażą należy rozwiązać. To z kolei wymaga wiedzy i czasu, a także dobrej znajomości prawa. Nie każdemu chce się w takie coś bawić, dlatego prościej jest zrezygnować z zakupu niż brać sobie na barki kolejny problem. Jeśli twoja nieruchomość posiada właśnie takie problemy, a ty nie możesz jej sprzedać, możemy ci pomóc. Jak? Wystarczy do nas zadzwonić i zapytać o skup mieszkań bez oglądania. Na podstawie zdjęć i informacji przekazanych przez ciebie będziemy mogli przygotować niezobowiązującą wycenę na zakup mieszkania, działki lub domu.

Skup mieszkań bez oglądania

Na co najczęściej skarżą się osoby sprzedające nieruchomość? Oczywiście na różnego rodzaju problemy wynikające z koniecznością prezentacji nieruchomości. Konieczność umawiania się na spotkania, dojeżdżania na miejsce jeśli nie mieszka się w nieruchomości, którą sprzedajemy, a także przekładanie, odwoływani i nie przychodzenie na umówione spotkania. Jeśli takich sytuacji będziemy mieć kilka w tygodniu, może się okazać że prędko stracimy nadzieję na szybką sprzedaż i dobrą cenę. Czy jest jakakolwiek alternatywa? Oczywiście że tak, a my ją znamy. Jest nią skup mieszkań bez oglądania – za gotówkę i z szybką decyzją o zakupie.

Jakich dokumentów wymaga skup nieruchomości?

Może cię zainteresować JAK WYCENIĆ MIESZKANIE? SZYBKI SPOSÓB I BŁYSKAWICZNA SPRZEDAŻ 2021

Sprzedaż nieruchomości jest jedną z najbardziej chronionych prawem transakcji. Aby sprzedaż mieszkania lub domu była ważna w świetle prawa, powinna być zawarta w obecności notariusza i mieć formę pisemnego aktu notarialnego. W tym przypadku notariusz występuje w roli funkcjonariusza publicznego i powagą swojego urzędu potwierdza że transakcja odbyła się w sposób zgodny z prawem i zostały w niej dopełnione wszelkie formalności. Jednak aby tak mogło się stać, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie niezbędnych dokumentów.

Numer księgi wieczystej

Każdy, kogo interesuje skup mieszkań będzie w pierwszej kolejności pytał o numer elektronicznej księgi wieczystej. Od kilku lat każdy, kto zna numer takiej księgi, może zapoznać się z jej treścią przez specjalną stronę internetową. Jakie informacje znajdują się w księdze wieczystej, że skup mieszkań chce znać jej numer? To informacje o właścicielach, datach nabycia, wszelkiego rodzaju wzmiankach i ograniczeniach, a także służebnościach i hipotekach – czyli na przykład długach spowodowanych kredytem hipotecznym zaciągniętym na zakup takiej nieruchomości.

Zaświadczenie o niezaleganiu

Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest mieszkanie spółdzielcze lub przynależące do wspólnoty mieszkaniowej, konieczne może się okazać specjalnego oświadczenia, że mieszkanie nie zalega z opłatami za czynsz. Dla przyszłego właściciela jest to dobra wiadomość, która oznacza że nieruchomość nie ma zaległości w spółdzielni, które trzeba by spłacić. Warto również pamiętać o tym, że takie zaświadczenie ma zwykle ważność 14 lub 30 dni, zatem dobrze jest je uzyskać gdy ustalony zostanie termin wizyty u notariusza, podczas której zostanie podpisana umowa sprzedaży.

Akty notarialne

Niezależnie od tego, kto będzie chciał kupić twoje mieszkanie, na pewno zechce się dowiedzieć jak wszedłeś w jego posiadanie. Czy je zakupiłeś, czy odziedziczyłeś lub sam wybudowałeś dom. Na tę okoliczność powinieneś przygotować akty notarialne, które informują o sposobie w jaki stałeś się ich właścicielem. Jeżeli nie dysponujesz takimi aktami, może się okazać że jedynym wyjściem z tej sytuacji okaże się skup nieruchomości z problemami. Sztab prawników, radców prawnych i specjalistów rozpocznie pracę, aby trudną sytuację rozwikłać.

Jak przyspieszyć sprzedaż lub skup nieruchomości?

Jeżeli bardzo zależy ci na szybkiej sprzedaży mieszkania lub domu i błyskawicznym otrzymaniu pieniędzy, możesz spróbować kilku niżej opisanych metod. Przede wszystkim zadbaj o przygotowanie profesjonalnie wyglądających zdjęć nieruchomości. Nie musisz do tego celu angażować fotografa – wystarczy staranne uprzątnięcie mieszkania i wykonanie zdjęć przy pomocy dobrej jakości aparatu. Nie żałuj również czasu na stworzenie ciekawego i wyczerpującego opisu. Nie może w nim zabraknąć najważniejszych informacji o mieszkaniu, takich jak lokalizacja, rok wybudowania, metraż, liczba pomieszczeń. Są to podstawowe dane, dzięki którym skup mieszkań bez oglądania może przygotować darmową i niezobowiązującą do niczego wycenę i ofertę na odkup. Kiedy już ją otrzymasz, będziesz mógł zdecydować czy sprzedaje mieszkanie za gotówkę, czy próbujesz własnych sił.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

ZADZWOŃ