skup-nieruchomosci-2020

Sposób na szybką sprzedaż nieruchomości

skup-nieruchomosci-2020

Dużym problemem może być sprzedaż nieruchomości, ponieważ samo znalezienie kupca, który zapłaci odpowiednią cenę może okazać się trudnym zadaniem. Przede wszystkim czas odgrywa tu dużą rolę, a oczekiwanie na kupca może trwać miesiącami, w najgorszym przypadku nawet latami. W niektórych sytuacjach jesteśmy zmuszeni do szybkiej sprzedaży nieruchomości. Jest to na przykład nagły wyjazd za granicę na dłuższy okres czasu, bądź jesteśmy zadłużeni i potrzebujemy szybkiego wpływu pieniędzy ze sprzedaży nieruchomości. 

 

W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę możliwość błyskawicznej sprzedaży nieruchomości. Tego typu usługi prowadzi firma skupująca nieruchomości, jednak należy pamiętać o tym, że pobierana jest za to prowizja. Jednak dużym atutem jest to, że cała procedura zajmie zaledwie kilka dni. 

 

Firma prowadząca skup mieszkań na samym początku ustala cenę rynkową nieruchomości, a następnie ustalane są warunki pomiędzy firmą skupującą mieszkanie, a sprzedającym. Należy wiedzieć, że za nasze lokum możemy otrzymać ok. 80% wartości rynkowej. Jest to cena szybkiej sprzedaży, ale za to mamy pewność, że nasza nieruchomość zostanie sprzedana bez oczekiwania na potencjalnego klienta.

 

W przypadku kiedy dysponujemy czasem i nie potrzebujemy szybko spieniężyć mieszkania,  warto na początku spróbować tradycyjnych metod sprzedaży mieszkania, lecz jeżeli nie mamy czasu do stracenia to takie wyjście będzie jedynym dobrym rozwiązaniem. Oczywiście takie firmy nie zajmują się tylko i wyłącznie skupowaniem mieszkań, lecz również są zainteresowane innymi nieruchomościami – lokalami usługowymi, domami czy po prostu wolnymi działkami. Jeśli chodzi o duże inwestycje istnieje ewentualność dogadania się z reprezentantami firmy i osiągnięcia ceny zadowalającej obie strony. Nie jest powiedziane, że prowizja za każdym razem wynosi 20% wartości rynkowej nieruchomości, jeżeli jest to nadzwyczaj popularna lokalizacja lub budynek, to firma która prowadzi szybki skup nieruchomości będzie na pewno zainteresowana negocjacjami. Firmy, które skupują nieruchomości będą także zainteresowane nieruchomościami z zadłużeniem na które bardzo ciężko byłoby nam znaleźć kupca samodzielnie. Z pomocą takiej firmy czasem damy radę sprzedać mieszkanie, które nadaje się tylko do remontu albo jest po prostu zniszczone. Z tego rodzaju nieruchomościami – koniecznymi do remontu albo zadłużonymi – jest spory kłopot podczas sprzedaży, więc szybka sprzedaż nieruchomości firmie zajmującej się skupem będzie w takiej sytuacji bez wątpienia praktycznym

Brak komentarzy

Napisz komentarz

ZADZWOŃ