Sprzedaż mieszkania w Warszawie – jak szybko tego dokonać

Jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie?

W dużych miastach takich jak Warszawa, rynek wtórny nieruchomości jest dobrze rozwijającą się inwestycją, aczkolwiek nie taką prostą.  

Powodem są oczywiście stale rosnące ceny, które sprawiają, że mieszkanie staje się nie tylko miejscem zamieszkania, ale też doskonałą inwestycją. Zgodnie z przewidywaniami analityków sytuacja nadal będzie dynamiczna, ponieważ zmalała podaż nowych mieszkań i ceny na rynku wtórnym najprawdopodobniej nadal będą rosły. Czy znaczy to, że można teraz łatwo sprzedać mieszkanie w Warszawie z zyskiem? Niekoniecznie. Ceny już teraz są dość wysokie i trzeba się naprawdę postarać, żeby osiągnąć założony cel.

Aby dobrze sprzedać używane mieszkanie, trzeba przede wszystkim odpowiednio je przygotować do sprzedaży.

Szybka sprzedaż za rozsądną cenę

Do sprzedaży mieszkania często dochodzi w przypadku, kiedy przeprowadzamy się do innego miasta lub kiedy dochodzi do rozwodu, a nawet w takich sytuacjach jak otrzymany spadek w postaci nieruchomości itp. Zastanawiając się, czy sprzedać mieszkanie z pomocą home stagingera, warto odpowiednio się przygotować i sprzedać mieszkanie samemu. Bądź przygotowany, aby nie przesadzić z wygórowanymi cenami. Atrakcyjna cena to realna cena, jaką  ktoś może zapłacić za nasze mieszkanie. Dobrze jest sprawdzić rynek nieruchomości, aby zorientować się, jakie są ceny w najbliższej okolicy. Chodzi tu o ceny transakcyjne nie ofertowe. Wycena własnego mieszkania nie powinna się opierać na cenach, jakie widzimy ulicę obok na branżowym portalu.

KILKA PORAD, KTÓRE POMOGĄ W SZYBKIEJ SPRZEDAŻY MIESZKANIA W WARSZAWIE

1. Najważniejsze pierwsze wrażenie.

Jak wiadomo, liczą się pierwsze sekundy zaraz po wejściu do mieszkania. To właśnie wtedy Klient zaczyna “badać teren” i oceniać stan nieruchomości. Jednak wszystko zaczyna się na klatce schodowej, gdzie należy zwrócić uwagę na to, aby wycieraczka była nowa, a przynajmniej czysta. To samo dotyczy drzwi, klamki oraz dzwonka, ponieważ widok odciśniętych palców na tych elementach nie jest korzystny w oczach potencjalnego kupującego.  

W samym mieszkaniu powinniśmy odświeżyć ściany, malując je w ciepłe kolory, które sprawią, że wewnątrz jest świeżo i czysto. Ponadczasowa biel optycznie rozjaśni i powiększy przestrzeń, ale równie dobrze będą wyglądały jasne beże, odcienie szarości i delikatne brązy. Naturalne barwy sprawią, że pierwszy efekt dla potencjalnego nabywcy będzie bardzo pozytywny. Pamiętaj również o podłogach, aby były czyste, a dywany odkurzone. Jeśli na podłodze jest parkiet, ale dawno nie był odświeżany, to dobry moment, by o to zadbać. Przy starej i zniszczonej podłodze z płytek PVC warto rozważyć montaż paneli podłogowych. Jest to niewielki wkład, który sprawi, że mieszkanie nabierze nowego blasku. Jeśli lubisz dywany i wykładziny, ale niekoniecznie dobrze wyglądają – zwiń je i wynieś na czas prezentacji. Drewniana podłoga czy panele same w sobie elegancko i naturalnie wyglądają, więc nie trzeba ich zasłaniać. Im mniej ciężkich tekstyliów, tym wnętrze wydaje się bardziej przestronne i komfortowe.

2. Pozbądź się niepotrzebnych mebli, wpuść więcej słońca.

Niekiedy w mieszkaniu znajdują się meble, które tak naprawdę nie są nam do niczego potrzebne. W takiej sytuacji warto się ich pozbyć, aby nadać wnętrzu więcej przestrzeni. W ten sposób unikniemy efektu zagraconego mieszkania, a wnętrze okaże się większe. 

Zadbaj o dopływ światła. Wbrew pozorom okna mają tu duże znaczenie. Przede wszystkim nie możemy pokazać klientowi brudnych okien czy brzydkich smug na szkle. Koniecznie zadbaj o ich czystość. Następnie, aby optycznie powiększyć okna i rozświetlić całe wnętrze, a przy okazji wpuścić jak najwięcej naturalnego światła, zdejmij gęste i bogato zdobione firany, a zawieś lekkie i delikatne. Koniecznie zrezygnuj z ciężkich zasłon na rzecz zwiewnych tkanin w delikatnej kolorystyce. Usuń z parapetu duże rośliny doniczkowe, które zasłaniają całe światło, zastępując je na przykład delikatnymi storczykami.

3. Zadbaj o detale, aby ocieplić wizerunek mieszkania

Istotne jest to, aby mieszkanie sprawiało wrażenie ciepłego i zadbanego. Każdy detal taki jak delikatna narzutka, małe kolorowe poduszeczki zawsze ocieplą wnętrze, więc warto z tego skorzystać. Warto pochować pamiątki oraz zdjęcia rodzinne, które przypominają o poprzednich lokatorach. Zainwestuj w świece zapachowe, które działają wyciszająco. Pod żadnym pozorem nie stawiaj sztucznych kwiatów, które szybko łapią kurz i są nieestetyczne. Warto postawić świeży bukiet w delikatnym wazonie. Staraj się nie zawieszać zbyt wielu obrazów czy bibelotów, które niepotrzebnie wizualnie zabiorą powierzchnię.

To samo dotyczy łazienki.

Pochowaj niepotrzebne rzeczy takie jak: proszki do prania lub inne środki czystości, dodatkowe butelki z szamponem czy nadmiar ręczników. Połóż nowy silikon w wannie czy brodziku. Wyczyść porządnie lustra łazienkowe, zlew i toaletę. Spraw, aby pomieszczenie świeżo pachniało. Usuń wszystkie osobiste akcesoria i sprzęt. Pozostaw absolutne minimum. Zawieś śnieżnobiały, nowy ręcznik i postaw na umywalce nowe mydło.Wszelkie tego typu zabiegi sprawią, że łazienka będzie wydawała się przyjemnym pomieszczeniem. 

4. Przygotuj dokumenty i napisz zachęcające ogłoszenie

Warto być przygotowanym formalnie do transakcji, aby nabywca nie musiał dodatkowo czekać na zagubione dokumenty. Najważniejszymi dokumentami są: podstawa nabycia (akt notarialny/postanowienie o nabyciu spadku/akt poświadczenia dziedziczenia) i zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o podatku od spadków i darowizn. Pozostałe dokumenty uzyskamy od ręki lub w ciągu 2-3 dni.

Teraz możemy napisać ogłoszenie, które zachęci nabywców do obejrzenia mieszkania. Ogłoszenie powinno być przejrzyste i łatwe w odbiorze. Należy w nim wyszczególnić wszystkie ważne informacje oraz pokazać wszelkie atuty sprzedawanego mieszkania, bo one sprawią, że znajdą się osoby chętne do obejrzenia nieruchomości. Istotne jest to, że oferta z dodatkiem fotografii jest znacznie chętniej oglądana i pojawia się więcej odpowiedzi na nią niż taka bez zdjęć. Brak fotografii mieszkania w ogłoszeniu może sugerować przyszłemu nabywcy, że mieszkanie jest w złym stanie. Im lepiej wykonane zdjęcia tym większe szanse na znalezienie zainteresowanych kupnem. Warto być kreatywnym, ponieważ w ten sposób sprawisz, że zwiększy się zasięg osób, które mogą utożsamić się z mieszkaniem i podjąć decyzję o jego zakupie. 

5. Warto skorzystać z biura nieruchomości

Chcąc uniknąć problemów ze sprzedażą mieszkania, warto zwrócić się o pomoc do naszej Agencji Nieruchomości. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w tej branży, co znacznie ułatwia szybkie znalezienie kupca. Zadaniem agenta nieruchomości w Warszawie jest weryfikacja potencjalnych klientów. Tak jak osoby, które chcą sprzedać mieszkanie, muszą udokumentować, iż jest ono wolne od wad prawnych, które sprawiłyby, że taka nieruchomość nie może zostać wystawiona na sprzedaż, tak i kupujący muszą się odpowiednio zaprezentować. Przed podpisaniem umowy należy wylegitymować się stosownymi dokumentami, między innymi potwierdzającymi ich tożsamość, ponieważ tylko w takiej sytuacji można sporządzić całą dokumentację kupna.

Zobacz: Szybki skup nieruchomości w całej Polsce

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Call Now ButtonZADZWOŃ