firmy skupujące nieruchomości

Firmy, które kupują mieszkania za gotówkę

Firmy kupujące mieszkania za gotówkę

Na rynku nieruchomości można znaleźć bardzo dużo firm specjalizujących się w szybkim skupie nieruchomości za gotówkę. Firma skupująca mieszkania to tzw. Skup Nieruchomości, który zawsze ma swoich klientów zainteresowanych szybką i bezproblemową transakcją, ale też dla osób, które nie mają wyjścia i jest to dla nich przysłowiowa ostatnia deska ratunku. 

Chcąc sprzedać mieszkanie na własną rękę nie jest proste, ponieważ często właściciele nieruchomości zawyżają cenę, przekraczając jego wartość. Dzieje się tak wtedy, gdy te osoby mają sporo czasu (nie potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki). Niestety, zdobycie dobrego klienta jest często bardzo trudne, dlatego mieszkania z rynku wtórnego „schodzą” bardzo powoli. Jeśli nie ma się szczęścia i zdolności pertraktacyjnych, nie sprzedamy nieruchomości przez wiele lat. I co wtedy? W niektórych przypadkach, kiedy ludzie sprzedający mieszkanie nie odczuwają braku gotówki, po prostu cierpliwie czekają. Z kolei w większości takich sytuacji korzysta się z usług wyżej przedstawionych skupów mieszkań. 

Kto prowadzi skup nieruchomości i czy jest bezpieczny?

Na początek trzeba podkreślić, że skup nieruchomości różni się od typowego pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości. Przede wszystkim wymaga dysponowania dużą ilością gotówki. Sprawia to, że typowe biura pośrednictwa, nie zajmują się zwykle prowadzeniem skupu, gdyż jest to domena biznesmenów. Kilka z firm oferujących skup nieruchomości to bez wątpienia agencje pośrednictwa, które traktują to jako chwyt marketingowy lub dodatkowy zarobek dla pośrednika. Tak na prawdę, na rynku nie ma dużo firm wyspecjalizowanych w skupie nieruchomości. Jedną z nich jest Ideal Nieruchomości – skup nieruchomości za gotówkę. Firmy oferujące takie usługi wypłacają maksymalnie od 60 do 80% wartości nieruchomości i jest to kwota, którą otrzymamy “do ręki”, ponieważ taka transakcja z reguły zwolniona jest z prowizji pośrednika, a koszt notariusza i podatku od czynności cywilnoprawnych pokrywa kupujący.

Kiedy warto skorzystać ze skupu nieruchomości?

Dla wielu osób skup nieruchomości to ostateczność, ze względu na utratę płynności finansowej. Są to osoby, które posiadają nieruchomość, która od dawna nie znajduje kupca i jest obarczona wpisem komorniczym. Jeżeli macie Państwo okazję do inwestycji, ale brakuje na nią środków, skup nieruchomości odkupi tę nieruchomość do 80% jej wartości rynkowej. Zazwyczaj czas, który jest potrzebny do podjęcia decyzji to 24 godziny od konsultacji ze specjalistą. Dzięki temu uzyskacie Państwo środki niezbędne do spłaty zobowiązań lub podjęcia nowej inwestycji.

W takiej sytuacji, warto skorzystać z pośrednictwa skupu nieruchomości, ponieważ w ten sposób oszczędzamy czas, unikamy problemów z zebraniem niezbędnych dokumentów, a poza tym szybko pozbędziemy się ciążącego na nas problemu. 

Jeśli chodzi o cenę, to faktycznie, skupy ustawiają ją najczęściej na poziomie nieco niższym od rynkowej, z drugiej jednak strony, znane są przypadki osób, które w desperacji oddawały swoje nieruchomości za bezcen, gdyż sprzedaż w danym momencie była dla nich najważniejsza. 

SKUP MIESZKAŃ ZA GOTÓWKĘ OPINIE

Firma Ideal Nieruchomości to inwestorzy, którzy kupują nieruchomość za gotówkę. Jesteśmy w stanie szybko wycenić i odkupić każdą nieruchomość. Pomagamy naszym klientom szybko i wygodnie, sprzedać mieszkanie, dom, działkę lub inne nieruchomości. Z naszych usług skorzystało już wielu ludzi w całej Polsce. 

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami osób, które korzystały z naszych usług.

Zobacz: Skup nieruchomości cała Polska

Brak komentarzy

Napisz komentarz

ZADZWOŃ